Komfort dla mamy i malucha. Wybieramy poduszki do karmienia

Komfort dla mamy i malucha. Wybieramy poduszki do karmienia

Karmienie piersią to wspaniały wynalazek natury. Mama i dziecko już od pierwszych chwil mogą być ze sobą blisko i uczyć się siebie nawzajem. Każda kobieta chce dać swojemu maluchowi to co, ma najcenniejszego. Naturalne karmienie to jednak niełatwe zadanie. Warto więc zadbać, by było jak najbardziej komfortowe, zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. W tym pomogą rogale, czyli poduszki do karmienia.

Są to bardzo praktyczne gadżety, dzięki którym karmienie piersią jest łatwiejsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze. Takie poduszki w kształcie rogala odciążają kręgosłup kobiety i zapewniają dziecku prawidłową postawę w czasie karmienia. Dzięki zastosowaniu tego gadżetu nie trzeba trzymać dziecka cały czas na rękach – maluch leży swobodnie i stabilnie. Nic zatem dziwnego, że poduszki do karmienia są hitem ostatnich lat wśród młodych rodziców.

Zalety rogali do karmienia – dlaczego warto je stosować?

Poduszka tego typu daje wiele korzyści, zarówno mamie, jak i jej dziecku. Wśród najważniejszych zalet stosowania rogali podczas karmienia piersią można wymienić między innymi:

  • bezpieczeństwo dziecka – poduszka stabilizuje malucha, który rusza się podczas karmienia,
  • wygoda mamy – podczas karmienia nie trzeba trzymać dziecka na rękach czy dodatkowo zabezpieczać,
  • odciążenie kręgosłupa – poduszka sprawia, że dziecko można w wygodny, a jednocześnie bezpieczny dla pleców sposób karmić w każdej pozycji, czy to na siedząco, czy dla leżąco,
  • wygoda dla dziecka – maluszek jest odpowiednio ułożony w rogalu, dzięki czemu łatwiej przychodzi mu ssanie,
  • szeroki wybór – każda mama może znaleźć poduszkę idealną dla siebie,
  • duża funkcjonalność rogala – poduszka nie musi służyć tylko do karmienia, może towarzyszyć dziecku na każdym etapie jego rozwoju.

Nie tylko karmienie. Inne zastosowanie rogali

Chyba największą ze wszystkich opisanych zalet poduszek do karmienia jest ta wymieniona przez nas na końcu, czyli jej szerokie zastosowanie. Rogal nie musi służyć tylko w czasie karmienia malucha – przyda się także i do innych czynności, nawet wtedy gdy dziecko będzie już starsze lub nie będzie już karmione piersią. Jakich?

  • Pomoc przy ulewaniu – maluchy często mają problem z ulewaniem pokarmu, dzięki poduszce można ułożyć dziecko bezpiecznie – główka i tułów w rogalu będą nieco wyżej niż inne części ciała, co zapobiegnie zakrztuszeniu się,
  • zabezpieczenie dziecka na co dzień – kiedy maluch nauczy się obracać, nie można ani na chwilę zostawić go odpowiednio zabezpieczonego, na dużym łóżku sprawdzi się rogal, który będzie stanowił barykadę przed przemieszczaniem się maluszka,
  • nauka siedzenia – kiedy dziecko rozpocznie swoją przygodę z siadaniem poduszka będzie świetną asekuracją, zabezpieczy siadającego malucha z każdej strony,
  • zabawa – starsze dziecko może wykorzystać rogal do najróżniejszych gier i zabaw.

Idealny rogal do karmienia. Jak go wybrać?

Oto jest pytanie. Nie pozostanie ono jednak bez odpowiedzi, bo doradzimy, na co zwrócić uwagę, wybierając poduszkę do karmienia. Przede wszystkim rogal nie może być zbyt miękki – bo inaczej dziecko będzie się w nim zapadać. Po drugie, poduszka musi mieć odpowiednią wielkość, nie może być zbyt duża, ani zbyt mała. Idealny rozmiar to 50x60 centymetrów.

Rogal powinien być wykonany z materiałów bezpiecznych dla dziecka – najlepiej w 100% z bawełny. Warto też zwrócić uwagę, czy można go prać w pralce. Profesjonalne poduszki do karmienia powinny posiadać stosowne certyfikaty dopuszczające je do użycia i gwarantujące bezpieczeństwo dla mamy, jak i dla dziecka.

Rogal na każdą okazję

Poduszka do karmienia to nieodzowny gadżet, w jaki powinna zaopatrzyć się każda przyszła mama. Sprawia, że wiele codziennych czynności będzie łatwiejszych, wygodniejszych i bezpieczniejszych. Przyda się już od pierwszych chwil życia malucha, a posłuży przez kolejnych kilka lat.

Oscar Baby to gwarancja ślicznych, ręcznie wykonanych z wysokiej klasy polskiej bawełny, elementów niezbędnych każdemu małemu dziecku, takich jak pościele dla dzieci w różnym wieku, dla niemowlaków, dla średniaków i przedszkolaków, pościel do wózka, kołyski oraz do łóżeczka, poduszki do spania, antyalergiczne wypełnienia pościeli dziecięcej, kocyki, ochraniacze do łóżeczka, pokrowce na przewijak i przyborniki na łóżeczko. Każda z naszych pięknych kolekcji zawiera również elementy dekoracyjne do pokoju dziecięcego jak narzuty, zasłony, falbany, poduszki dekoracyjne, girlandy ozdobne, baldachimy, maty do zabawy, obrazki, które dopełniają ogólną pozytywną estetykę dziecięcego świata. Dodatkowo tworzymy akcesoria takie jak rożki niemowlęce - beciki, poduszki do karmienia, okrycia kąpielowe, apaszki, woreczki na wyprawkę. Wszystko dopracowane z dbałością o najmniejsze szczegóły i bezpieczeństwo dziecka.